Žmogus - žingeidi būtybė. Tol kol mes gyvi, norime žinoti. Žinoti ne tik ateitį, bet ir praeitį. Kartais visai miela atsisukti ir pažiūrėti atgal, kokie mes buvome, ką darėme, kaip gyvenome. Todėl, mūsų iniciatyvių sodininkų dėka, bandome rinkti medžiagą apie mūsų sodų atsiradimą ir gyvavimą iki šių dienų. Smagios peržiūros :-)

Atsiųsta Daivos Zarauskaitės
Radome albume 1972-jų metų sausio mėn. nuotrauką (s.b."Elektronika-1, tolumoje matyti s.b. "Vaismedis"). 
Medžius bei krūmus sodinome griežtai pagal brėžinius, t.y., buvo nurodyta, kiek ir kokių medžių bei krūmų turi augti ir kurioje vietoje juos reikia pasodinti.
Žiemai medelius aprišdavome, kad neapgraužtų zuikiai bei stirnos.
Namelių projektai tuomet buvo "tipiniai" - visi beveik vienodi, skirdavosi tik nebent spalva. Nuotraukoje matyti vasarinio vandens vamzdis - ir po 43-jų metų mes jį dar turim!
Dar keletas prisiminimų :-)
Laba diena,
Prisiminiau keletą anekdotinių nutikimų mūsų soduose. Tai įvyko maždaug 1975-1982-ais, t.y., prekių bei maisto deficito metais:
 "MORKOS"
Tais laikais sodininkai nameliuose turėdavo duobes-rūsius, kuriose per žiemą laikydavo daržoves. Užauginom puikų morkų derlių (daugiau tokių gražių morkų mums taip ir nepavyko užauginti, kaip tais metais). Suleidom morkas į  duobę namelyje. 
Ateinam po kelių savaičių - ogi išlaužtos namelio durys ir duobė tuščia...Apsižvalgom - neįprastoje vietoje stiklinė ir kažkas po ja. Pažiūrim - 10 rublių!!! Sąžiningas vagis pasitaikė - pavogė morkas...ir sumokėjo :)
"SVOGŪNAI"
Vidurvasaris. Svogūnai noksta. Dar savaitėlė ir galima pradėti derlių kasti. Kaimynai ryte ateina į sodą, apsižiūri - vagies apsilankyta - lysvėje po nakties gerokai mažiau svogūnų liko... Sugalvojo kaimynas naktimis svogūnus saugoti. Bet kaip išgirsti, kai vagis ateis? Šalia lysvės buvo šiltnamis, tai kaimynas sugalvojo ten pasidėti sulankstomą lovelę, prigulti ir taip naktimis nuo vagių saugoti derlių. Ateina kitą rytą žmona į sodą - visi svogūnai dingę, o vyras šiltnamyje devintą sapną sapnuoja...
"AGURKAI"
Anuomet agurkus sodininkai raugindavo taip vadinamuose trilitriniuose stiklainiuose. Mūsų kaimynė buvo labai gera gaspadinė - priruošė daug stiklainių raugintų agurkų su prieskoniais ir sustatė juos namelyje ant grindų vėsiai. Ir mus vis pavaišindavo tais agurkais - skanumėlis nenusakomas buvo.
Atvažiuojam kažkurį savaitgalį į sodą. Ir kaimynė atvažiuoja. Užeina į namelį - visi agurkai supilti vidury kambario, musių spiečius, o stiklainiai dingę.
Oi kaip užpyko kaimynė! Dar ilgai šaukė:  -Ir kodėl toookius skanius agurkus sugadino? Jei būtų pavogę pilnus stiklainius, tai galvočiau, kad kažkas dabar juos valgo pasigardžiuodamas ir mintyse giria mane...O dabar priduos stiklainius į taros supirktuvę, gaus porą rublių...O štai tokių skanių agurkų nė už 100 rublių neras nusipirkti...


Atsiųsta p. Violetos Daciuk
s/b "Elektronika-1" nuotraukos.
1967 m. aš, Violeta Daciuk su mama Regina Marcinkova renkame braškes. Jos Laabai didelės :-).
1986 m. namo verandoje, po darbų bendraujame, juokaujame, nuotraukoje aš su tėveliu Jevgenijumi Marcinkovu (mirė 1993 m.) ir mūsų šeimos pažįstama.
1987 m. tėvelis Jevgenijus Marcinkovas, buvęs jūrininkas, su draugais - jūrininkais švenčia Jūrininkų dieną.